Siatkówka w wykonaniu ZS Dobrcz

7 stycznia w hali sportowej w Dobrczu odbył się gminny turniej siatkówki chłopców i dziewcząt. Zwycięzca turnieju awansował do rundy powiatowej.

W pierwszym meczu Wudzyna z Kotomierzem nie było zaskoczenia, zawodnicy z Wudzyna pewnie  pokonali Kotomierz 2:0.

W drugim zagrał Dobrcz z Kotomierzem. Nasi gracze podchodzili do meczu z dużym optymizmem. Już w pierwszym secie można było zobaczyć siłową przewagę rywali. Nasze bloki rzadko spełniały swoje zadanie. Mimo to kilkukrotnie osiągnęliśmy przewagę. Jednak nerwy wzięły górę i traciliśmy punkt za punktem. Set zakończył się naszą porażką.

Drugi set przebiegał nieco lepiej niż poprzedni, ale niestety i tutaj zawodnicy ponieśli porażkę, mimo że walczyli do ostatniego punktu. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla dobrze grającego Wudzyna, który dzięki temu miał już zapewnione 1. miejsce w turnieju.

Kolejny mecz „naszych” z Kotomierzem traktowano jako mecz honorowy o 2. miejsce. Tutaj już gracze z Dobrcza pokazali klasę, wygrywając pewnie obydwa sety.